Redzes korekcija bez lāzera 

jeb EVO Visial intraokulāras kolamēra lēcas (ICL) implantācija

 

Mūsdienu steidzīgajā un saspringtajā dzīves ritmā, kad aktīviem cilvēkiem svarīgs ir katrs brīdis pilnvērtīgai tā izmantošanai, pieaug interese par dzīves kvalitātes uzlabošanu. Ja dzīves kvalitāti ikdienā lielā mērā ierobežo vai ietekmē nepilnīga redzes kvalitāte, aktuāls kļūst jautājums – kā to mainīt ar pastāvīgu redzes korekciju, lai varētu atteikties no ikdienas rūpēm par lēcām un brillēm un izbaudīt redzes brīvību. 

EVO Visian ICL implants ir viens no redzes korekcijas veidiem, turklāt procedūra ir veicama bez lāzera palīdzības.

Kas ir EVO Visian intraokulāra kolamēra lēca (ICL) un kā tā darbojas?

EVO Visian ICL ir acī implantējama lēca, kura nodrošina skaidru redzi. Pretēji kontaktlēcai, kura atrodas uz acs priekšējās virsmas, EVO Visian ICL tiek implantēta acī starp varavīksneni (acs krāsaino daļu) un acs dabīgo lēcu, kur tā paliek pastāvīgi. EVO Visian ICL ir veidota no kolamēra, kas sastāvā esošā kolagēna dēļ ir acij biosaderīgs (netiek izjusts kā svešķermenis acī) materiāls un spēj nodrošināt izcilu redzes kvalitāti.

1

Visian ICL Eiropā ir apstiprinātas ar CE serifikātu, un tiek implantētas kopš 1997.gada. Klīnisko pētījumu rezultāti uzrāda 99% pacientu apmierinātību ar pēcoperācijas rezultātiem. 

 

Redzes korekcija ar EVO Visian ICL ir piemērota:

• Pacientiem vecumā no 21 līdz 45 gadiem;

• Pacientiem ar miopisku jeb tuvredzīgu refrakciju no -0.50 D līdz -18.00 D ar vai bez astigmātisma (līdz 6.00 D);

• Pacientiem ar hipermetropu jeb tālredzīgu refrakciju no +0.50 D līdz +10.00 D ar vai bez astigmātisma (līdz 6.00 D).

Ja pacients apsver iespēju redzes korekcijai ar EVO Visian intraokulārās kolamēra lēcas implantāciju, klīnikā tiek piedāvāta iespēja ierasties uz bezmaksas vizīti, kuras laikā  optometrists veic nepieciešamos mērījumus, lai noteiktu acs piemērotību procedūrai. Šīs vizītes laikā tiek izskaidrota operācijas gaita un sniegtas atbildes uz pacientu interesējošiem jautājumiem. Pēc mērījumu veikšanas pacientu konsultē acu ķirurgs, izskaidrojot iegūtos rezultātus un to atbilstību redzes korekcijas metodei bez lāzera. 

EVO Visian ICL priekšrocības:

• Atgriezeniska procedūra - vienas no lielākajām cilvēku bažām par redzes lāzerkorekciju ir tās radītās neatgriezeniskās acs formas izmaiņas pēc radzenes audu noņemšanas. EVO Visian ICL priekšrocība ir ilgtermiņa redzes korekcija, nenoņemot acs dabīgos audus. Ja tomēr neparedzētu apstākļu dēļ EVO Visian ICL nepieciešams izņemt vai nomainīt pret citu, to ir iespējams izdarīt;

• Saudzīga redzes korekcijas metode; 

• Augsts redzes asums un skaidra redze drīz pēc procedūras veikšanas;

• Nerada „sausās acs sindromu”;

• Piemērota plānas radzenes gadījumā;

• EVO Visian ICL ir biosaderīga lēca ar iestrādātu UV aizsardzību;

• Lēcas implantēšanas procedūra aizņem tikai 20-30 minūtes. Pēc procedūras veikšanas pacienti var doties mājās un jau pēc pāris dienām var atgriezties ierastajās ikdienas gaitās;

• Var koriģēt vidējas līdz augstas pakāpes tuvredzību, tālredzību un astigmatismu.

• EVO Visian ICL netraucē un neierobežo sievietēm grūtniecības un dzemdību procesus. Vienīgi šo redzes korekcijas operāciju nevajadzētu veikt grūtniecības laikā un laikā, kamēr māmiņa baro bērnu ar krūti.

Kā notiek EVO Visian intraokulāras kolamēra lēcas (ICL) implantācija?

Procedūras dienā:

EVO Visian ICL implantācija notiek sterilā vidē ambulatoros apstākļos un ilgst apmēram 20-30 minūtes. Pirms šīs manipulācijas aci atsāpina ar anestezējoša medikamenta palīdzību, ko uzpilina uz acs radzenes. Nepieciešamības gadījumā ārsts var rekomendēt kādu nomierinošu līdzekli. Redzes korekcijas operācijas veikšanai nav nepieciešama vispārēja narkoze. Radzenes perifērijā – vietā, kur acs baltums saskaras ar acs krāsaino daļu, izveido nelielu 3 mm atverīti, caur kuru acī tiek ievadīta želejveidīga viela un ievadīta lēca. Pēc ievadīšanas lēca acī saudzīgi atlocīsies un ieņems savu formu. Procedūras beigās želejveidīgā viela no acs tiek izskalota. Tas arī viss! Brūces slēgšanai nav nepieciešamas šuves - izveidotā atverīte īsā laika posmā pati saslēdzas. 

Aptuveni 2-3 stundas pēc manipulācijas veikšanas, tiek pārbaudīts intraokulārais acu spiediens, caur biomikroskopu tiek novērtēts lēcas novietojums, un pacients var doties mājās. Parasti redzes uzlabošanās ir jūtama uzreiz pēc operācijas, taču pilnībā redze nostabilizējas 1 nedēļas laikā. Svarīgi pirmajā dienā pēc procedūras neieplānot braukšanu pie stūres, jo redze vēl var būt neskaidra.

2

 EVO Visian intraokulāras kolamēra lēcas implantācijas gaita https://staar.com

 

Pēc redzes korekcijas operācijas

Pirmās divas nedēļas pēc operācijas:

• operēto aci nedrīkst stingri berzēt, nejauši traumēt;

• jāizvairās no smagas fiziskas slodzes, ilgstošas atrašanās stāvoklī ar noliektu galvu;

• nedrīkst iet pirtī un peldēt ar atvērtām acīm zem ūdens;

• lai aizsargātu aci no vēja un putekļiem, ieteicams nesāt aizsargbrilles vai saulesbrilles;

• jābūt uzmanīgam saskarē ar maziem bērniem un dzīvniekiem, jo viņu kustības var būt neaprēķināmas un var traumēt aci;

• pēc ārsta norādījumiem jālieto acu pilieni.

No otrās pēc operācijas dienas drīkst vadīt automašīnu, vingrot, skatīties datorā un lasīt ar ierobežotu slodzi, kuru palielina atkarībā no pašsajūtas.

Ja pēcoperācijas rezīms ir ievērots un ārsts vizītes laikā nav konstatējis neatbilstības vai novirzes, pacients var atgriezties ierastā, aktīvā dzīves ritmā prakstiski bez ierobežojumiem. Drīkst lidot, kāpt kalnos un nirt zem ūdens. Vienīgais ieteikums turpmākai ikdienai, ir ievērot ārsta rekomendātās regulārās profilaktiskas acu pārbaudes. 

EVO Visian intraokulāro kolamēra lēcu pacients acī pēc implantācijas nejūt, un ārēji tā nav redzama.

3

Pacienta acs pēc EVO Visian intraokulāras kolamēra lēcas implantācijas

 

Redzes korekcijas metodes elastīgums nākotnē

Ar gadiem cilvēka organisms noveco un mainās arī redze. Gandrīz katram cilvēkam, sasniedzot zināmu vecumu, tiek novērotas kataraktas veidošanās pazīmes. Tā kā iepriekš veiktā redzes korekcijas procedūra ir atgriezeniska  un EVO Visian intraokulārā kolamēra lēca neizmaina acs struktūru, acu ķirurgs var ievietoto lēcu no acs izņemt, vienlaicīgi nomainot arī acs dabīgo, kataraktas skarto lēcu, kā arī veikt citu pacientam nepieciešamu acs operāciju.