EVO VIVA ir intraokulāro lēcu ražotāja STAAR Surgical jaunākās paaudzes bioloģiski saderīga implantējama kolamēra (Collamer®) lēca, kas, mijiedarbojoties ar pacienta dabisko lēcu, koriģē tuvredzību un presbiopiju jeb vecuma tālredzību.

EVO VIVA ICL lēcu implantu dizainā izmantota inovatīva metode, kas nodrošina skaidru redzi tālumā, tuvumā un vidējā attālumā.

Lēcas ir piemērotas pacientiem, kuri sasnieguši presbiopijas vecumu. Presbiopija jeb vecuma tālredzība ir normāls acs dabīgās lēcas novecošanās process, ko sāk pamanīt ap 40 – 45 gadu vecumu, izjūtot redzes pasliktināšanos tuvumā. Tuvredzīgi cilvēki, sasnieguši presbiopijas vecumu, skatoties caur brillēm, ar kurām labi redz tālumā, izjutīs diskomfortu jeb redzes miglošanos tuvumā.

EVO VIVA ICL lēcu implanti paredzēti miopijas jeb tuvredzības korekcijai presbiopijas vecuma pacientiem ar briļļu stiprumu no -0,50 D līdz -18,00 D.

Ieguvumi, implantējot EVO VIVA ICL lēcu:

  • izcila redze tālumā;
  • netiek izņemta acs dabīgā lēca;
  • mijiedarbībā ar acs dabīgo lēcu tiek nodrošināta skaidra redze tuvumā, vidējā attālumā un tālumā;
  • ātra un pacientam nesāpīga procedūra;
  • UV aizsardzība;
  • atgriezeniska procedūra – nepieciešamības gadījumā lēcu no acs var izņemt;
  • augsts pacientu apmierinātības līmenis.

EVO VIVA ICL lēcu implantu izvēle – izcila redzes kvalitāte bez brillēm!

Piesaki savu bezmaksas skrīninga konsultāciju, lai noskaidrotu par tev atbilstošu redzes korekcijas veidu!

Konsultācijas laikā speciālists pēc veiktajiem pamata jeb skrīninga mērījumiem, noteiks redzes korekcijas metodes piemērotību un individuāli ieteiks redzes korekcijas plānu.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI:

Kas ir EVO VIVA ICL lēcu implanti?

EVO VIVA ICL ir implantējama kolamēra lēca, kas mijiedarbībā ar acs struktūrām, nodrošina skaidru redzi visos redzes attālumos - tālumā, tuvumā, un vidējā attālumā. EVO VIVA ICL lēcu implants tiek ievietots acī aiz varavīksnenes (acs krāsainās daļas), pirms acs dabīgās lēcas.

No kā veidoti EVO VIVA ICL lēcu implanti?

EVO VIVA ICL lēcu implanti ir izgatavoti no intraokulāro lēcu ražotāja STAAR Surgical patentēta kolamēra materiāla. Kolamērs ir ko-polimērs, kas satur nelielu daudzumu attīrīta kolagēna, UV bloķējošu vielu un mīkstajām kontaktlēcām līdzīgu materiālu. EVO VIVA ICL lēcas ir bioloģiski saderīgs un stabils materiāls, kurā iestrādāts ultravioletās gaismas aizsargfiltrs.

Kāda ir implantējamā kolamēra vēsture?

EVO ICL jeb implantējas kolamēra lēcas pasaulē, tai skaitā arī Latvijā, uzlabojušas cilvēku redzi jau vairāk kā 20 gadus. Šo gadu laikā pasaulē ir implantētas vairāk kā 2 miljoni EVO ICL redzes korekcijas lēcas.

Vai EVO VIVA ICL lēcu implantu var izņemt no acs?

EVO VIVA ICL lēcas ir paredzētas pastāvīgai redzes korekcijai un ilgstošai lietošanai. Taču procedūra ir atgriezeniska – nepieciešamības gadījumā lēcu no acs var izņemt. EVO ICL lēcu implanti neizmaina acs dabīgo struktūru, lēcu izņemšanas gadījumā tiek zaudēta iegūtā redzes korekcija.

Vai citi var redzēt, ka acī ir implantēta EVO VIVA ICL lēca?

Nē. EVO VIVA ICL lēca atrodas aiz varavīksnenes (acs krāsainās daļas), līdz ar to tā nav ārēji redzama. Tikai speciālists - acu ārsts vai optometrists - ar īpašu aprīkojumu varēs redzēt un novērtēt lēcas atrašanos acī.

Vai es varēšu sajust EVO VIVA ICL lēcu implantu pēc tā ievietošanas acī?

EVO VIVA ICL lēcu implants pēc tā ievietošana acī parasti nav jūtams. Lēca nesaskaras ar acs struktūrām un acī nepārvietojas pēc tās implantēšanas.

Kas ir jāievēro pirms un pēc EVO VIVA ICL lēcas implantācijas?

Pirms un pēc procedūras periods nav sarežģīts - jāievēro speciālista norādījumi un ieteikumi, pēcoperācijas medikamentu lietošana noteikto periodu un jāapmeklē pēcprocedūras kontroles vizītes. Ja radušās kādas problēmas, noteikti jāsazinās ar savu acu ārstu.

Svarīga drošības informācija par EVO VIVA ICL lēcu implantiem:

  • EVO VIVA ICL lēcas implantācija ir ķirurģiska procedūra.
  • EVO Viva ICL ir paredzēta pacientiem tuvredzības un presbiopijas korekcijai ar briļļu stiprumu no -0,50 D līdz -18,00 D, vecumā no aptuveni 45 līdz 60 gadiem.
  • Pirms EVO VIVA ICL lēcas implantācijas tiks veikta pilna acu un redzes veselības pārbaude, lai novērtētu acs parametru piemērotību redzes korekcijas operācijai. Vizītes laikā ar ārstu izrunāsiet redzes korekcijas metodes priekšrocības, ieguvumus, kā arī riskus un pēc operācijas periodu.